Katedra Geoinformatyki Aktualności

10.03.2020

Spotkania z absolwentami i przedstawicielami branży hydrograficznej

W dniu 6.03.2020 odbyło się kolejne "Spotkanie z..."
05.03.2020

Wirtualna rzeczywistość w Katedrze Geoinformatyki !!!!

Dzięki realizacji projektu "NOWE HORYZONTY" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, baza sprzętowa Katedry Geoinformatyki AM została powiększona o dwa kompletne zestawy do rozszerzonej rzeczywistości VR (Virtual Reality).
05.02.2020

Zostaliśmy partnerem MEWO !!!

Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA - unikalnej na polskim rynku firmy specjalizującej się w skomplikowanej branży offshore.
05.02.2020

Spotkanie z firmą GIS PRO

Spotkanie z przyszłym pracodawcą - firmą GISPRO. W dniu 04.02.2020 odbyło się spotkanie z firmą GISPRO, którego celem było przedstawienie studentom Geodezji i Kartografii Akademii Morskiej w Szczecinie obecnej jej działalności z zakresu geoinformatyki, fotogrametrii i teledetekcji oraz geodezji inżynieryjnej. Firmę prezentowali dyrektor Zakładu Fotogrametrii Lotniczej oraz dyrektor Zakładu Geodezji Inżynieryjnej. Podczas spotkania studenci mogli dowiedzieć się o byłych i bieżących projektach, możliwości zatrudnienia i pracy w firmie oraz bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firmy. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w interesującym spotkaniu !

Studiuj Geoinformatykę !!! Zapisy do 15 lutego 2020!!!

Studiuj na super kierunku finansowanym z UE

Modernizacja laboratorium w ramach projektu “NOWE HORYZONTY”

W ramach projektu "NOWE HORYZONTY" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zrealizowano modernizację laboratorium komputerowego 119 w budynku Katedry Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie.
20.10.2019

Szkolenie z prac pomiarowych

Rys.  1. Pomiar prędkości dźwięku w wodzie - sensor Valeport Mini.
W okresie 7-11 października 2019 grupa studentów Geodezji i Kartografii specjalności hydrografia, w ramach programu Nowe Horyzonty z projektu POWER, odbyła szkolenie z zakresu realizacji prac pomiarowych na jednostce pływającej Hydrograf XXI.
23.06.2019

Praktyki hydrograficzne III GIK

​Przedstawiamy relację z pierwszych praktyk hydrograficznych studentów III roku Geodezji i Kartografii - moduł hydrograficzny. Praktyka została zrealizowana na statku r/v Nawigator XXI w maju 2019 roku
20.06.2019

O projekcie MORGAV w TVP Szczecin

Zapraszamy do obejrzenia programu "Wiatr od morza" wyemitowanego 15.06.2019 na antenie TVP Szczecin.
31.05.2019

Koła Naukowe Geodezji i Kartografii na rozpoczęciu sezonu nawigacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu

W dniu 29.05 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się rozpoczęcie sezonu nawigacyjnego. Akademię Morską reprezentowało Koło Naukowe Geodezji i Kartografii.