Katedra Geoinformatyki Aktualności

16.06.2020

Wsparcie firmy QPS w czasach nauczania zdalnego

W związku z wystąpieniem pandemii COVID-19, studenci Akademii Morskiej w Szczecinie, kierunku Geodezja i Kartografia, specjalność hydrografia oraz specjalności Offshore, tak jak pozostali studenci w Polsce odbywali zajęcia metodą na odległość.
10.03.2020

Spotkania z absolwentami i przedstawicielami branży hydrograficznej

W dniu 6.03.2020 odbyło się kolejne "Spotkanie z..."
05.03.2020

Wirtualna rzeczywistość w Katedrze Geoinformatyki !!!!

Dzięki realizacji projektu "NOWE HORYZONTY" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, baza sprzętowa Katedry Geoinformatyki AM została powiększona o dwa kompletne zestawy do rozszerzonej rzeczywistości VR (Virtual Reality).
05.02.2020

Zostaliśmy partnerem MEWO !!!

Akademia Morska w Szczecinie została partnerem MEWO SA - unikalnej na polskim rynku firmy specjalizującej się w skomplikowanej branży offshore.
05.02.2020

Spotkanie z firmą GIS PRO

Spotkanie z przyszłym pracodawcą - firmą GISPRO. W dniu 04.02.2020 odbyło się spotkanie z firmą GISPRO, którego celem było przedstawienie studentom Geodezji i Kartografii Akademii Morskiej w Szczecinie obecnej jej działalności z zakresu geoinformatyki, fotogrametrii i teledetekcji oraz geodezji inżynieryjnej. Firmę prezentowali dyrektor Zakładu Fotogrametrii Lotniczej oraz dyrektor Zakładu Geodezji Inżynieryjnej. Podczas spotkania studenci mogli dowiedzieć się o byłych i bieżących projektach, możliwości zatrudnienia i pracy w firmie oraz bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firmy. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w interesującym spotkaniu !

Studiuj Geoinformatykę !!! Zapisy do 15 lutego 2020!!!

Studiuj na super kierunku finansowanym z UE

Modernizacja laboratorium w ramach projektu “NOWE HORYZONTY”

W ramach projektu "NOWE HORYZONTY" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zrealizowano modernizację laboratorium komputerowego 119 w budynku Katedry Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie.
20.10.2019

Szkolenie z prac pomiarowych

Rys.  1. Pomiar prędkości dźwięku w wodzie - sensor Valeport Mini.
W okresie 7-11 października 2019 grupa studentów Geodezji i Kartografii specjalności hydrografia, w ramach programu Nowe Horyzonty z projektu POWER, odbyła szkolenie z zakresu realizacji prac pomiarowych na jednostce pływającej Hydrograf XXI.
23.06.2019

Praktyki hydrograficzne III GIK

​Przedstawiamy relację z pierwszych praktyk hydrograficznych studentów III roku Geodezji i Kartografii - moduł hydrograficzny. Praktyka została zrealizowana na statku r/v Nawigator XXI w maju 2019 roku
20.06.2019

O projekcie MORGAV w TVP Szczecin

Zapraszamy do obejrzenia programu "Wiatr od morza" wyemitowanego 15.06.2019 na antenie TVP Szczecin.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana przez Microsoft

Należy użyć nowszej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę