Katedra Geoinformatyki Aktualności

Studiuj Geoinformatykę !!! Zapisy do 15 lutego 2020!!!

Studiuj na super kierunku finansowanym z UE

Modernizacja laboratorium w ramach projektu “NOWE HORYZONTY”

W ramach projektu "NOWE HORYZONTY" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zrealizowano modernizację laboratorium komputerowego 119 w budynku Katedry Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie.
20.10.2019

Szkolenie z prac pomiarowych

Rys.  1. Pomiar prędkości dźwięku w wodzie - sensor Valeport Mini.
W okresie 7-11 października 2019 grupa studentów Geodezji i Kartografii specjalności hydrografia, w ramach programu Nowe Horyzonty z projektu POWER, odbyła szkolenie z zakresu realizacji prac pomiarowych na jednostce pływającej Hydrograf XXI.
23.06.2019

Praktyki hydrograficzne III GIK

​Przedstawiamy relację z pierwszych praktyk hydrograficznych studentów III roku Geodezji i Kartografii - moduł hydrograficzny. Praktyka została zrealizowana na statku r/v Nawigator XXI w maju 2019 roku
20.06.2019

O projekcie MORGAV w TVP Szczecin

Zapraszamy do obejrzenia programu "Wiatr od morza" wyemitowanego 15.06.2019 na antenie TVP Szczecin.
31.05.2019

Koła Naukowe Geodezji i Kartografii na rozpoczęciu sezonu nawigacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu

W dniu 29.05 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się rozpoczęcie sezonu nawigacyjnego. Akademię Morską reprezentowało Koło Naukowe Geodezji i Kartografii.
30.06.2018

Absolutorium 2018

27.06.2018 miało miejsce absolutorium studentów kierunku Geodezja i Kartografia AM. W wydarzeniu wzieli udział przedstawiciele władz uczelni oraz Instytutu Geoinformatyki a także studenci wraz z rodzinami. Poniżej krótka fotorelacja.
20.06.2018

Dzień z życia Koła Naukowego Hydrografii Morskiej AM Szczecin

Pierwszy film prezentujący dzień z życia Koła Naukowego Hydrografii Morskiej AM Szczecin.
20.04.2018 Klaudia Najdecka

Wyjazd Koła Naukowego Hydrografii Morskiej “KNHM” na spotkanie “Qinsyday” w Gdyni

Dnia 18.04.2018 członkowie koła "KNHM" mieli okazję uczestniczyć w corocznym wydarzeniu pt. "Qinsyday" które odbyło się w Pomorskim Parku Technologicznym w Gdyni. Organizatorami wydarzenia była firma PBP Forkos, która na co dzień zajmuje się serwisowaniem, produkcją oraz usługami związanymi z urządzeniami ROV, sprzętem hydrograficznym, okablowaniem podwodnym oraz programami wspomagającymi pracę hydrografa.
20.03.2018 Konrad Janiszewski III GiK

Wyjazd Koła Naukowego Hydrografii Morskiej na targi hydrograficzne “Oceanology International 2018” w Londynie

Fot. 1. Hala targów hydrograficznych "Oceanology International 2018"
W dniach 13 – 15 marca 2018 r. trzech członków naszego koła miało przyjemność wziąć udział w światowej klasy wydarzeniu "Oceanology International 2018" w hali wystawowej "Excel" w Londynie.